Krzyż? A po co?

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

O tym, że trwamy w konflikcie światopoglądowym, nie trzeba długo przekonywać. Notorycznie slyszymy o patologii, która profanuje kościoły, wyzywa katolików, krzyczy i piszczy, że "Kościół pcha się tam, gdzie nie powinien", obrażaja wszystkich księży od pedofilów i złodziei, jednocześnie sami usprawiedliwiając mnogie wynaturzenia w swoich środowiskach. Mocne słowa? Myslę, że jeszcze za łagodnie. Dlaczego? Prosta sprawa. Ideologia przekazywana przez środowiska LGBT pcha się do przestrzeni publicznej niczym myszy na zimę do domu. Zaczyna się od pięknych słów, które młodzi ludzie przyjmują, później, kiedy ich "zdobędą" wciskają im "papkę" o prześladowaniach, nietolerancji i innych rzeczac, jednocześnie wszystkich tych, którzy myslą inaczej niż oni niszczyć.
Ostatnio dowiedziałem się, że w jednej szkole, mieszczącej się na terenie Archidiecezji Poznańskiej, jeden z uczniow zapytał, dlaczego w ich klasie nie ma krzyża ani godła. W odpowiedzi usłyszała, że "klasa nie chce, aby narzucano im wiarę", a na pytanie o godło usłyszał, że "jest nam to obojętne". Podobne pytanie padło na katechezie, skierowane do pani katechetki. Odpowiedź w stylu klasycznych wierzacych - niepraktykujących - Bóg jest wszędzie, a poza tym bez różnicy czy jest czy nie ma krzyza.
Brak wiary, brak przynależnosci do swojej Ojczyzny powoduje brak tożsamości. Nie bez przyczyny wciska się młodym ludziom, że patriotyzm = nacjonalizm, wiec jest czymś złym, nie bez powodu pokazuje się ludzi wiary jako nawiedzonych dewotów, staroświeckich, którzy przecież tylko ograniczają i chcą zakazów: aborcji, eutanazji, antykoncepcji, in vitro, Cel takich działań? Uczynienie z człowieka kogoś, kto zamiast myśleć rozumowo, będzie działał na emocjach, nie będzie myślał racjonalnie, ale tak jak mu pokaże mainstream i inni, którzy chcą rządzić światem.
To powoli się udaje, ale na szczęśćie Polska i Polacy pokazali, że nie są straszne im żadne ideologie. Była czerwona, teraz atakuje tęczowa. Póki Polska wiarą silna zwyciężymy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chwalcie łąki umajone"

Tylko proszę się nie denerwować.....

Środowisko ważnym miejscem formacji