Wakacje...

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Czas wakacji pozwala na poszerzenie swoich horyzontów, poznanie nowych ludzi, a także odwiedzenie miejsc, których wcześniej sie nie znało.
W ostatnim tygodniu, miałem okazję odwiedzić stolicę Danii, Kopenhagę.
Moim marzeniem było odwiedzenie Skandynawii. Co prawda nie była to północna część Norwegii czy Finlandia, ale od czegoś trzeba zacząć.
Oprócz pięknego miasta, które swoją liczebnością dorównuje Wrocławowi, nie było w nim korków samochodowych, a liczba rowerów zaparkowanych na ulicach i ilość rowerzystów i scieżek rowerowych robiło ogromne wrażenie.
Odwiedziliśmy wiele miejsc. Pięknych zresztą, ale wciąż w pamięci mam katedrę św. Ansgara. To siedziba biskupa katolickiego, Czesława Kozłonia. W kościele tym był wspaniały klimat do modlitwy i zatrzymania się wśród tego zgiełku.
Niestety zlaicyzowany świat swoje owoce zbiera w wielu miejscach. Podobnie jest i w Danii.
Przechadzając się ulicami Kopenhagi z trudem można dostrzec wyznawców Chrystusa, a miejsca kultu religijnego są traktowane niczym skanseny w Polsce.
Mało tego. W naszym kraju wciąż trwa walka o normalność. Tam, chyba uznano różne dewiacje i paranoje za normalność. Już nie dziwią duńczyków chłopcy przebrani za dziewczynki przechadzające się w różowych sukienkach.
Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby nigdy ludzie nie oddalili sie od Chrystusa i trwali w prawdziwej i wiernej nauce Kościoła, wolnej od dewiacji i zboczeń,

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Tylko proszę się nie denerwować.....

Sutanna

Ogłupianie społeczeństwa