Boże Narodzenie bez Bożego Narodzenia?

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Zdarzyło się wam organizować dla kogoś uroczystość i nie zaprosić na nią osoby, dla której ta uroczystość jest organizowana? Ktoś by powiedział, wypadek przy pracy, ale takie sytuacje coraz częściej doświadczalne są przy okazji świąt Narodzenia Jezusa Chrystusa. Europa, która wyrosła na korzeniach chrześcijańskich jest Chrystusowa, czy to się komuś podoba czy nie. Przez wieki chrześcijanie budowali cywilizację, z której owoców dziś korzystamy.
Ale wracając do sedna sprawy. 24 grudnia, większość Polaków zasiądzie do wieczerzy wigilijnej. I właśnie, co będziemy świętować, święto choinki, święto krasnala, święto stołu czy święto zimy? Ja z moimi rodzicami oczywiście będziemy cieszyć się z Narodzenia Pana Jezusa, tak jak większość katolików, piszę większość bo być może część w ramach poprawności, aby nie urazić niewierzącej części rodziny nie wspomni nawet, że świętujemy Narodzenie Pana Jezusa, nie przeczyta fragmentu z Pisma Świętego, z Ewangelii wg św. Łukasza, ani nie pomodli się przed rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej, nie wspominając o pójściu na Pasterkę.
Mówię to z lekkim przekąsem, ale tak właśnie wygląda sytuacja, gdy próbujemy się przypodobać mniejszości, która za nic ma zdanie większości. A powinno być odwrotnie, bo czy nie żyjemy w kraju demokratycznym?
I tu powinna pojawić się zachęta do dojrzałego podejścia do sprawy. Szanując każdego człowieka i Jego decyzje, nie mam pretensji do nikogo, czy jest wierzący czy nie, nie o to chodzi, ale jeśli ja chcę, tak jak większość obchodzić święta Narodzenia Pańskiego, to nie narzucajcie mi, ani żadnemu katolikowi, jak mają te święta wyglądać, czyli najlepiej byście chcieli aby były bez Boga. Chrystus przyszedł na świat, dwa tysiące lat temu, obchodzimy pamiątkę Jego narodzin 25 grudnia, i tego nie zakłamiecie, a zastąpienie Chrystusa czymkolwiek czy też kimkolwiek jest nonsensem, bo wszystkie tradycje i klimat świąt Narodzenia Pańskiego jest chrześcijański i tego nie zmienicie.

Wideo do wpisu: https://youtu.be/pYkPDb6-VLk

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sutanna

Wakacje...

Ogłupianie społeczeństwa