Nauka a moralność.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Będąc w ostatnim czasie na dyskusji o transhumanizmie, zastanawiałem się, dokąd zmierza świat. Stworzony przez Pana Boga jako piękny i doskonały i dla wszystkich ludzi. Jednak dla wielu wpływowych osób tego świata, nie jest on zrozumiały. Z naukowego punktu widzenia, może i tak, ale jeżeli chodzi o dobro tych mniej zamożnych, już gorzej.
Papież Franciszek nieustannie przypomina nam o ubogich. I bardzo dobrze, że tak czyni. Z kolei, ci, którzy próbują "rządzić" światem, traktują tych najuboższych jako niepotrzebnych.
Coraz częściej słyszymy o zniewoleniu człowieka przez smartfony, internet, i inne nowinki techniczne, które sprawiają, że człowiek jest śledzony niemalże 24h/dobę.
Niby wolni, a z ukrycia cały czas jesteśmy obserwowani, kontrolowani. I wmawia się nam, że  to dla naszego dobra. Niestety informacje o najnowszych badaniach nad umysłem i mózgiem człowieka, nie napawają optyzmizmem. Kto wie czy za kilka lat, naukowcy nie wymyślą metody, aby sterować ludzkim umysłem za pomocą jakiejś aplikacji w smartfonie?
Można zapytać? Gdzie tu moralność? Gdzie tu troska o człowieka?
Niestety, tam gdzie pojawiają się duże pieniądze i chęć władzy, tam kończy się dobro człowieka :(

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sutanna

Wakacje...

Ogłupianie społeczeństwa