Przy wspomnieniu św. Piusa X

21 sierpnia to dzień, kiedy wspominamy papieża św. Piusa X. Pamiętam jak jeszcze będąc alumnem wrocławskiego seminarium kult naszego patrona trwał. Dziś jest on także kultywowany. Myślę, że nawet lepiej niż za moich czasów. I dobrze, bo św. Pius X to dobry przykład mądrości kapłana - duszpasterza- papieża, który mocą Ducha Świętego potrafi zmienić na dobre oblicze Ziemi.

Patrząc na coraz słabsze intelektualnie "elity", które dochodzą do władzy w Europie, można się zastanowić i zapytać: "Europo, dokąd zmierzasz"? Buta, brak pokory i ciągła chęć władzy i pieniądza sprawia, że osoby, które są odpowiedzialne za miliony ludzi, nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa. Są jak te kłosy z opowieści o rolniku i synach, którzy poszli ogladać zbiory na pole. I w pewnym momencie jeden z synów powiedział, że jest mu przykro, że niektóre kłosy są powywijane, krzywe, brzydkie, a inne wyprostowane i skierowane wysoko. Dodał jeszcze, że gdyby mógł to by to zmienił, i wszystke byłyby piękne i proste. W tym momencie ojciec zaczął sie śmiać i powiedział, że te brzydkie, powykrzywiane sa najbardziej wartościowe, bo mają w sobie najwięcej ziaren zboża, a te wyprostowane nadają się tylko na słomę.

Pięknie ubrani, wypudrowani ludzie przy władzy często chcą, ukrywając swoją pustkę, nauczać ludzi jacy mają być. Uszczęśliwiają ich na siłę różnymi swoimi dziwacznymi decyzjami, promocjami patologii i dewiacjami. Cierpią na tym niewinni ludzie, którzy swoją mądrością przewyższają ich o lata świetlne, ale ich głos nie jest słyszalny, bo nie są tak zamożni, nie mają za sobą mediów albo propaganda sprawiła, że uznaje się ich za ludzi szalonych, nie idących z duchem czasu.
Mądry człowiek rozpozna wilka w owczej skórze i dobrze, bo to jest już coś w walce z mocami ciemności, które szykują zasadzkę na sprawiedliwych.

Przy tej okazji warto wyrazić swoje zadowolenie z postawy ks. abpa Marka Jędraszewskiego, który słusznie potępia tęczową ideologię, która upokarzając biednych ludzi, chce po cichu wprowadzać neomarksistowską naukę, która jest gorsza od tej "czerwonej", która została przez Europę pokonana. Niestety teraz zbieramy żniwo braku całkowitego odsunięcia od władzy wszystkich zwolenników poprzedniego systemu nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Panie Jezu czuwaj nad nami, abyśmy wygrali tę walkę i uchronili się przed potopem niszczących ideologii. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Sutanna

Wakacje...

Ogłupianie społeczeństwa