Piesza Pielgrzymka - odc. 1

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Każdy kto choć raz podjął się trudu pielgrzymowania, może w kilku słowach powiedzieć, czym jest pielgrzymowanie. Zanim jednak podejmie się ten trud, pojawia się w głowie wiele myśli, pojawia się wiele powodów, które mogą nas od pielgrzymowania odciągnąć. I często tak jest, w przypadku pieszych pielgrzymek, że ktoś pójdzie raz i na pielgrzymim szlaku będzie się pojawiał co roku, a może się zdarzyć, że ten jeden raz będzie jedyny. 

W pierwszym odcinku mojego vloga, chciałbym pokazać kilka ujęć z Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do Grobu św. Jadwigi Śląskiej. Co prawda, nie uczestniczę w głównym nurcie pielgrzymki z Wrocławia, lecz wraz z gr. XIV wychodzę z Milicza, jednakże nie ważne jest miejsce, ale liczy się cel pielgrzymki.

Trasa liczyła ok. 34 km, czyli o kilka kilometrów więcej niż z Wrocławia, ale krajobraz, który mijaliśmy jest bardzo piękny. W lasach, które mijaliśmy, widoczna jest piękna polska złota jesień. Kameralne grono, bo tylko 111 osób, pozwolił na dobre przeżycie tego czasu. Wyrozumiałość innych pielgrzymów, zasłuchanie w słowo, sprawiały, że widać było współpracę między pielgrzymami. Radość na twarzach pokazywała, że dobrze się czuliśmy w swoim gronie.

Pielgrzymka to coś więcej niż wędrówka, to dzielenie się swoją wiarą, pokazywanie Boga swoim życiem i postawami, to dostrzeżenie drugiego człowieka, przyjęcie go takim jakim jest. To czas dla Boga i bliźniego. To czas przemiany i zrozumienia. To po prostu rekolekcje w drodze. 

Dziękuję Bogu za ten czas. Dziękuję za spotkanych ludzi. Dziękuję za dobro, którego doświadczyłem!   

Relacje i pierwszy odcinek vloga, można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/AbOaM2-vRMs
                                                                                                   
   ks. Łukasz Romańczuk

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zło, które próbuje nas zniszczyć!

Odc. 12 - Żal za grzechy.